euregio bodensee Czekaj...

Zimne okłady najlepszym sposobem na zbicie gorączki

bdsm zestaw gadżetów

Podwyższona temperatura ciała to sygnał, że nasz organizm dopadła infekcja wirusowa lub bakterie. Jeśli nie chcesz od razu sięgać po leki przeciwgorączkowe bądź nie masz możliwości udać się do apteki, możesz na początek spróbować domowych sposobów. Od dawien dawna praktykowaną metodą na zbicie gorączki były zimne okłady. Zimne okłady najczęściej wykonuje się z ręcznika lub kawałków bawełnianego materiału zamoczonego w zimnej wodzie. Dobrym rozwiązaniem jest również umieszczenie pokruszonego lodu w cienkim ręczniku.

Taki okład zazwyczaj przykładamy do czoła. Warto jednak wiedzieć, że może okazać się to niewystarczające. Aby zimne okłady, przyniosły efekty i obniżyły temperaturę ciała, trzeba ochładzać także inne części ciała. Warto zatem stosować okład także na kark i szyję, skronie oraz wewnętrzną część dłoni. Ulgę może przynieść również umieszczenie zwilżonego w chłodnej wodzie ręcznika na plecach.

Trzeba jednak pamiętać, że jeśli stosowanie przez dłuższy czas zimnych okładów nie przynosi efektów, należy skonsultować się z lekarzem.