euregio bodensee Czekaj...

Warto mieć księgowego w firmie

https://unhuman.pl/firm-pol-1387377511-Bustagrip.html https://www.dnb.com/pl-pl/wiedza/newsy-artykuly/termin-platnosci-faktury/

Jeżeli prowadzimy firmę, to z pewnością obracamy mniejszymi lub większymi pieniędzmi. Płacimy dostawcom, opłacamy rachunki, wypłacamy wynagrodzenia pracownikom, ale także nam klienci płacą za zrealizowane zamówienia. To wszystko oznacza, że wszelkie ruchy finansowe, jakie mają miejsce w naszej firmie powinny być odpowiednio udokumentowane, tak abyśmy mieli pewność, że nie zostaniemy posądzeni o oszustwo i nie będziemy musieli płacić ogromnych kar.

Jednak nie zawsze mamy taką wiedzę i jednocześnie tyle czasu, aby samemu się zajmować tym zagadnieniem, dlatego warto poszukać kogoś kompetentnego, komu zlecimy tego typu obowiązki.

Stały księgowy to dobry pomysł

Nie ma znaczenia jak duża jest nasza firma, zawsze powinniśmy zadbać o to, aby mieć stałego księgowego, który będzie zajmował się kwestiami finansowymi, przelewami i różnego rodzaju sprawozdaniami do urzędu skarbowego. Wówczas będziemy mieli pewność, że wszystkie dokumenty będą utrzymane w należytym porządku, a do tego jeszcze, będziemy spokojni o to, że wszelkie problemy będą rozwiązywane od razu, gdy tylko się pojawią.

Co więcej, jeśli będziemy mieli stałego księgowego, to dobrze będzie on znał sytuację firmy, a co się z tym wiąże, może się okazać, że niejednokrotnie będzie mógł zaproponować jakieś ciekawe rozwiązania, które sprawią, że wszystkie działania w sferze finansowej będą jeszcze lepiej funkcjonowały.

Zajmie się wynagrodzeniami

Jeśli zdecydujemy się na to, aby mieć stałego księgowego w firmie, to będziemy również mieli pewność, że zajmie się on wynagrodzeniami dla naszych pracowników. Dzięki temu, w razie jakichkolwiek niejasności, pracownicy będą mogli się od razu zwracać do niego z pytaniami, a to oznacza, że będzie panowała spokojniejsza atmosfera, bo każdy będzie dokładnie wiedział, dlaczego otrzymał takie wynagrodzenie, a nie inne.

Dodatkowo jeszcze trzeba powiedzieć, że dzięki takiemu księgowemu, będziemy mogli wprowadzić możliwość zaciągnięcia zaliczki przez pracownika, co także będzie pozytywnie wpływało na nastroje panujące w naszej firmie. Księgowy może zajmować się fakturami, rozliczeniami i wynagrodzeniami, ale także możemy mu powierzyć nadzór nad firmową gotówką, z której będą wypłacane zaliczki, albo opłaty gotówkowe za fakturę. Może się okazać, że w niektórych sytuacjach będzie to naprawdę dobre rozwiązanie.