euregio bodensee Czekaj...

Wakacje blisko zwierząt

ocenprace.waw.pl www.kznh.org

Kiedy wybierasz się na wakacje, często marzysz o tym, by zobaczyć coś, czego jeszcze w życiu nie widziałeś. Nieważne, czy mowa tutaj o wyjątkowych miejscach, niesamowitych zjawiskach czy ludziach, których możesz spotkać tylko w wybranych miejscach na świecie.

Jednym z interesujących elementów wakacji w ciepłych krajach bez wątpienia mogą być zwierzęta. W jakich miejscach warto szukać ich na Sri Lance? Dosyć ciekawym miejscem bez wątpienia jest sierociniec dla słoni, nazywany Pinnawala Elephant Orphange.

To również jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych na Sri Lance. Trafiają tutaj słonie o różnym wieku i rozmaitych doświadczeniach życiowych.

Bardzo ważne jest to, że można tu zobaczyć słonie bez żadnych krat, w całkiem naturalnych sytuacjach – podczas kąpieli w rzece, jedzenia czy codziennych spacerów. Niestety, wśród ekologów pojawiają się głosy na temat złego traktowania zwierząt w tym miejscu.

Interesującym pomysłem są także odwiedziny w Yala National Park. Można wziąć tutaj udział w swojego rodzaju safari i podziwiać zwierzęta z pokładu terenowego samochodu.

Tutaj, poza rozmaitymi gatunkami ptaków, można spotkać także słonie, bawoły czy krokodyle. Dość rzadkim, choć również możliwym do spotkania zwierzęciem są tu lamparty.