euregio bodensee Czekaj...

Rowerowe dzwonki. Jaki wybrać?

żele energetyczne dla kolarzy rowerek.pl

Dzwonek rowerowy to obowiązkowy element wyposażenia roweru. Jest wymagany zgodnie z prawem, ale ułatwia również poruszanie się po trasach. Szczególnie w tłumnych miejscach docenimy rowerowy dzwonek, który pozwoli nam na bezpieczną i szybszą jazdę.

Rowerzyści mają do wyboru parę rodzajów dzwonka. Najpopularniejszym typem jest dzwonek typu gong. Charakteryzuje się niewielkim rozmiarem, dzięki czemu pozwala na umieszczenie na kierowniku innych elementów.

Według upodobań, możemy zmieścić tam również licznik rowerowy czy uchwyt na telefon. Rowerowe gongi są zazwyczaj tanie, ale nie są zbyt wytrzymałe. Dzwonek z kołatką jest już nieco droższy.

Wydaje za to głośniejsze dźwięki, dzięki czemu można łatwiej spostrzec nadjeżdżającego rowerzystę. Im większy dzwonek z kołatką, tym jest donośniejszy. Z dziecięcych lat zapewne pamiętamy dzwonki typu trąbka.

Są duże i dość głośne. Jego charakterystyczny dźwięk na pewno nie umknie uwadze. Dzwonek-trąbka to dobra opcja dla tych, którzy chcą wyróżniać się z tłumu.