euregio bodensee Czekaj...

Rowerowa podróż – nie zapomnij apteczki!

Jak pedałować wydajnie https://hurtmedyczny.pl/pl/c/Pojemniki-na-leki/386 https://rowerek.pl/pol_m_Naprawa-i-konserwacja_Narzedzia-243.html

Każda podróż wymagania zabrania ze sobą apteczki. Podczas wycieczki rowerowej trzeba być przygotowanym na różne wypadki, takie jak otarcia, stłuczenia, zadrapania, a nawet kleszcze. Apteczka rowerzysty musi składać się z takich elementów, które można będzie wykorzystać w wielu przypadkach. Zawartość apteczki najlepiej umieścić w jednym miejscu, a zrezygnować z wrzucania luzem do plecaka. Wszystko należy zabezpieczyć przed przemoknięciem i zniszczeniem. Zestaw pierwszej pomocy trzymamy na górze naszego bagażu, by w razie wypadku szybko się do niego dostać Apteczka rowerzysty powinna być lekka, a jednocześnie zawierać wszystko, co najbardziej potrzebne.

Spakujmy do niej bandaże, jałowe opatrunki, przylepce, plastry, waciki nasączone alkoholem, a także folię NRC. W apteczce powinno się też znaleźć kilka par gumowych rękawiczek, małe nożyczki oraz pęseta. Maści i leki powinny być dostosowane do indywidualnych wymagań rowerzystów. Jeśli planujemy dłuższe wyprawy, zaopatrzmy się w witaminy. Oprócz nich zapakujmy leki przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i rozkurczowe. Warto mieć tabletki, które pomogą w przypadku przeziębienia, biegunki i zgagi, a także skarpetki rowerowe na sport-shop.pl.

Maści przydadzą się w przypadku ran, bólów mięśni i stawów.