euregio bodensee Czekaj...

Rowerowa podróż jesienią

www.kpozpr.com.pl rogi na kierownicę suplementy dla kolarzy

Każda pora roku jest dobra na rowerową podróż, ale trzeba być odpowiednio przygotowanym na warunki pogodowe. Jesień to kapryśna pora roku, która wymaga szczególnej ostrożności. W każdej chwili może zaskoczyć nas deszcz i wiatr.

Opady deszczu i szadź sprawiają, że nawierzchnia jest bardzo śliska i łatwo stracić na niej przyczepność. Szczególnie niebezpieczne mogą okazać się poranki, kiedy promienie słoneczne nie zdążą nagrzać powierzchni, która zamienia się w ślizgawkę. Bezpiecznie jest wtedy używać tylnego hamulca.

Uważajmy na takie zdradliwe elementy jak szyny tramwajowe, rynienki ściekowe i krawężniki. Kiedy osadza się na nich wilgoć, stają się śliskie i mogą powodować wywrotki. Pokonujmy te przeszkody prawie pod kątem prostym.

Szczególną uwagę należy zwrócić na liście na drodze. Opadłe liście mogą okazać się wyjątkowo śliskie, przez co łatwo stracić równowagę na rowerze. Lepiej omijać grube warstwy liści, bo mogą przykrywać dziury i kałuże.

Jesienią szybko zapada zmrok, dlatego w nocy i w warunkach utrudnionej widoczności trzeba zadbać o oświetlenie swojego roweru. Lampki i odblaski reklamowe z logo to obowiązkowe elementy każdego rowerzysty, który dba o bezpieczeństwo własne i innych.