euregio bodensee Czekaj...

Rowerem nad węgierski Balaton

Jak pedałować wydajnie

Węgry to doskonały pomysł na rowerową podróż. Na szczególną uwagę zasługuje jedna z węgierskich atrakcji przyrodniczych – Balaton. To często odwiedzane miejsce przez wczasowiczów, ale także wielbicieli niezwykłych krajobrazów.

Rowerzyści mają do dyspozycji trasę rowerową, która ciągnie się wokół jeziora. Na długości ponad dwustu kilometrów mogą podziwiać największe jezioro Europy Środkowej, unikalną architekturę i kulturę. Trasa składa się ze ścieżek rowerowych, ale również ze zwykłych dróg.

Dlatego na niektórych odcinkach trzeba zachować szczególną ostrożność i uważać na samochody czy pociągi. Trasa rowerowa pozwala przyjrzeć się urokom przyrody, węgierskim miasteczkom, zamkom, kąpieliskom i winnicom. Na północnym brzegu Balatonu znajduje się jedno z najstarszych uzdrowisk na Węgrzech.

Okolice Małego Balatonu to malownicze bagna będące domem dla rożnego ptactwa. Z Milenijnego Punktu Widokowego roztacza się widok na panoramę jeziora. Rowerowa podróż nad Balaton na pewno będzie należała do niezapomnianych.