euregio bodensee Czekaj...

Pokonaj zgagę!

www.spoza.edu.pl

Zgaga to dosyć nieprzyjemna dolegliwość. Borykają się z nią najczęściej osoby, które dużo pracują, żyją w stresie i spożywają posiłki w biegu. Niestety, ale taki tryb życia i niewłaściwa dieta sprawia, że układ pokarmowy nie funkcjonuje prawidłowo.

Ponadto z taką dolegliwością mają do czynienia osoby nadużywające alkoholu, odżywiające się dosyć tłusto oraz spożywające duże ilości słodyczy. To sprawia, że w żołądku dochodzi do zwiększonej produkcji kwasu żołądkowego, który wywołuje zgagę. Jak pozbyć się tych dolegliwości domowymi sposobami? Sprawdzonym sposobem na zwalczanie zgagi jest sok z ziemniaka.

Gdy wystąpią dolegliwości, z pomocą przyjdzie surowy ziemniak. Należy go zetrzeć na tarce i odlać sok do szklanki. Przed każdym posiłkiem należy przyjąć dwie łyżki soku, który załagodzi objawy.

Popularnym, skutecznym sposobem jest także kisiel z siemienia lnianego. Siemię lniane posiada właściwości łagodzące objawy występujące w układzie pokarmowym. Kilka łyżek siemienia lnianego należy zalać wodą i gotować przez kilkanaście minut.

Po odcedzeniu wody, kisiel jest gotowy do spożycia.