euregio bodensee Czekaj...

Planujemy wakacje na kredyt

www.uewszkole.pl E-turysta - zarezerwuj nocleg w Solinie

Niezaprzeczalnym faktem jest, że bardzo często Polacy planują swoje wakacje powyżej własnych możliwości finansowych. Coraz większą popularnością cieszą się kredyty i pożyczki gotówkowe, tak zwane „chwilówki” – dostępne od ręki.

Tego typu pożyczki bierzemy często bez zastanowienia, a pożyczone pieniądze przeznaczamy na wakacyjny wyjazd. Nie kalkulujemy ile w rzeczywistości będzie nas kosztowała wycieczka.

Nie myślimy o tym, że przez kredyt może kosztować dwa, a nawet trzy razy więcej. Często decyzję o wyjeździe podejmujemy z dnia na dzień.

Stwierdzamy, że należy nam się ten wypoczynek, że chcemy odreagować, jednak nie mamy za co. W takich sytuacjach, pod presją czasu, który nie jest dobrym doradcą, podejmujemy decyzję o wzięciu pożyczki.

Nie myśląc o tym, że konieczne będzie spłacanie jej przez kolejny rok, planujemy wakacyjną podróż. Z radością i zaangażowaniem pakujemy walizki, robimy ostatnie zakupy i nie myślimy o niczym innym, jak tylko o tym, że już niedługo będziemy na swoich wymarzonych wakacjach… na kredyt.