euregio bodensee Czekaj...

Planujemy wakacje na kredyt

hotel zielona góra spa

Niezaprzeczalnym faktem jest, że bardzo często Polacy planują swoje wakacje powyżej własnych możliwości finansowych. Coraz większą popularnością cieszą się kredyty i pożyczki gotówkowe, tak zwane „chwilówki” – dostępne od ręki.

Tego typu pożyczki bierzemy często bez zastanowienia, a pożyczone pieniądze przeznaczamy na wakacyjny wyjazd. Nie kalkulujemy ile w rzeczywistości będzie nas kosztowała wycieczka.

Nie myślimy o tym, że przez kredyt może kosztować dwa, a nawet trzy razy więcej. Często decyzję o wyjeździe podejmujemy z dnia na dzień.

Stwierdzamy, że należy nam się ten wypoczynek, że chcemy odreagować, jednak nie mamy za co. W takich sytuacjach, pod presją czasu, który nie jest dobrym doradcą, podejmujemy decyzję o wzięciu pożyczki.

Nie myśląc o tym, że konieczne będzie spłacanie jej przez kolejny rok, planujemy wakacyjną podróż. Z radością i zaangażowaniem pakujemy walizki, robimy ostatnie zakupy i nie myślimy o niczym innym, jak tylko o tym, że już niedługo będziemy na swoich wymarzonych wakacjach… na kredyt.