euregio bodensee Czekaj...

Niedoceniane ryby

valhalla.net.pl endoproteza stawu biodrowego poznań

Ludzie nie zawsze chętnie włączają do swojej diety ryby, a jest to strategiczny błąd. Te pływające stworzenia są nie tylko smaczne, ale stanowią nieocenione źródło cennych składników odżywczych. Poza lekkostrawnym białkiem i licznymi mikroelementami ryby to również zdrowe nienasycone tłuszcze. Im ryba bardziej tłusta, tym więcej dobra ma w sobie – odwrotnie niż w przypadku „zwykłego” mięsa.

Jeść ryby warto nie tylko w piątki, choć i z tym mamy kłopoty. Opłaca się je włączyć na stałe do naszej diety, ponieważ są one produktami o dużej wartości odżywczej. Najwięcej walorów smakowych i zdrowotnych mają ryby świeże, spożywane w miejscu połowu. Będąc nad Bałtykiem mamy gdzieniegdzie okazję, by skosztować świeżo uwędzonego łososia lub dorsza.

Bywa, że są to ryby złowione tego samego dnia na naszych wodach, ale częściej turystom serwuje się kupowane hurtowo ryby zagraniczne. Jeśli jednak są świeże i pochodzą z czystych akwenów, także są kopalnią cennych składników. Dzieci do jedzenia ryb można przekonać przyrządzając na przykład rybne pulpety. Spożywajmy je, aby przedłużyć swoje życie.