euregio bodensee Czekaj...

Można wynajmować zewnętrznego księgowego

holo.pl delegowanie pracowników faktoring w księgach rachunkowych

Mamy bardzo małą firmę i dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że zatrudnianie księgowego na pełny etat nie ma sensu, bo nie miałby on u nas co robić? Ale z drugiej strony nie znamy się na tych sprawach księgowych na tyle dobrze, żeby samemu się tym zajmować? Warto w takiej sytuacji zdać sobie sprawę z tego, że jest jeszcze inne rozwiązanie, z którego możemy skorzystać, a które może być dla nas bardzo opłacalne. Oczywiście mowa tutaj o outsourcingu księgowym, który polega na tym, że sprawy finansowe przekazujemy zewnętrznej firmie.

Nie potrzebujemy miejsca

Przede wszystkim jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, to nie zatrudniamy pracownika, nie musimy nikomu płacić za etat, a dodatkowo nie musimy się martwić przygotowaniem jego stanowiska pracy. To oznacza, że praktycznie w tej kwestii nie musimy się niczym martwić, poza tym, aby podpisać odpowiednią umowę z firmą outsourcingową i oczywiście płacić jej na czas, za wykonane zlecenia.

Taka firma będzie z nami współpracowała w takim zakresie, w jakim będzie to dla nas niezbędne, a co ważne dla firmy, będziemy jej płacić tylko za ten czas, który faktycznie jej pracownik poświęcić na rzecz naszej firmy. Może się więc okazać, że skorzystanie z takiego rozwiązania pozwoli nam znacznie zaoszczędzić, co dodatkowo sprawia, że coraz więcej firm decyduje się na takie rozwiązania, zwłaszcza jeśli są to firmy o niewielkich rozmiarach.

Ciągle ten sam księgowy

Czasami właściciele firm obawiają się, że jeśli podejmą współpracę z taką firmą, to co chwilę ich księgowością będzie zajmował się inny pracownik z danej firmy. Nic bardziej mylnego.

Nasza firma dostanie stałego opiekuna, który będzie się zajmował jej sprawami księgowymi, będzie się z nami kontaktował i to on będzie nadzorował wszystko co wiąże się z księgowością w naszej firmie. To oznacza, że będzie się dobrze orientował w tym, co się u nas dzieje, a więc w razie czego, zawsze będzie mógł służyć pomocą. Takie rozwiązanie jest bardzo dobre, bo mamy pewność, że oszczędzamy sporo pieniędzy, a jednocześnie też zyskujemy gwarancję, że naszymi sprawami finansowymi zajmuje się osoba kompetentna i posiadająca odpowiednią wiedzę. Koniecznie zobaczmy jak to działa, jakie kwoty są tutaj proponowane i jaki zakres usług.

Może się okazać, że to naprawdę będzie dla nas najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza jeśli nie chcemy płacić za etat komuś, kto i tak w naszej firmie nie będzie miał zbyt wiele pracy.