euregio bodensee Czekaj...

Jednodniowa wycieczka rowerowa. Co zabrać?

https://motofree.pl/pol_m_KASKI_-Akcesoria-do-kaskow_Daszki-do-kaskow-670.html

Nawet rowerzysta, który wybiera się na jednodniową wyprawę nie może zapomnieć o kilku ważnych rzeczach. Zabranie ze sobą odpowiedniego sprzętu, ubioru i pożywienia, zabezpieczy nas na wypadek kłopotów i pozwoli zachować dobre wspomnienia z rowerowej wycieczki. Planując całodzienną wyprawę, warto zabrać ze sobą podstawowy zestaw narzędzi. Podczas jazdy rowerem mogą zdarzyć się małe awarie, takie jak zerwany łańcuch czy przebita opona.

Lepiej spakować kilka kluczy rowerowych. Nie zapominajmy o przedniej i tylnej lampce, które zapewnią bezpieczeństwo, kiedy zapadnie zmrok. Do bagażu rowerzysty trzeba wrzucić nieprzemakalną kurtkę lub bluzę z długim rękawem. Późny wieczór może okazać się zimniejszy i wtedy będziemy potrzebować ochrony przed chłodem lub przed deszczem.

Kask i rękawiczki powinniśmy nałożyć już przed wejściem na rower. Pełny bidon i przekąski to podstawa. Szczególnie w upalne dni, nie możemy zapomnieć o zabraniu ze sobą wody lub napoju izotonicznego. Na trasie sprawdzą się także kanapki i owoce.

Aby dodać sobie energii, zabierzmy też coś czekoladowego.