euregio bodensee Czekaj...

Jakie są wady medycyny naturalnej?

rogi rowerowe

Obecnie prowadzi się dużo badań dotyczących działania medycyny naturalnej. Jednak nadal, w porównaniu do medycyny tradycyjnej, dane są bardzo ograniczone i niepełne.

Wciąż zatem istnieje wiele kwestii niejasnych i niezrozumiałych. Medycyna alternatywna często wprowadza pacjentów w błąd poprzez częste posługiwanie się terminami 'naturalny’ czy 'bezpieczny’.

Niestety nie wszystko co naturalne zawsze jest bezpieczne, a właśnie to pacjentom chcą wmówić marketingowcy. Wiele z dostępnych na rynku suplementów diety oraz leków na bazie ziół posiada nie do końca znane składy i chociaż nie ma nadal badań, które potwierdziłyby ich skuteczność, to są one promowane nie tylko jako nieszkodliwe, co także pomocne.

Należy pamiętać o tym, że nawet jeśli lek nie zawiera sztucznych substancji, to i tak może wejść w reakcje z innymi stosowanymi przez pacjenta lekami i wywołać wiele niepożądanych skutków. Stosując medycynę niekonwencjonalną trzeba zatem pamiętać o jednej ważne rzeczy – to co z pozoru jest naturalne, niekoniecznie musi być dobre lub neutralne dla organizmu.