euregio bodensee Czekaj...

Jak zrobić dobre wrażenie na Meksykanach?

www.oce.info.pl vegarestauracja.com.pl

Chyba każdy z nas zgodzi się ze stwierdzeniem, że podczas wakacji w obcym kraju należy przynajmniej w pewnym stopniu dostosować się do panującej tam kultury. Wizyta w ciepłych krajach często wiąże się z koniecznością przystosowania się do wielu zwyczajów, których nie spotykamy na co dzień. Jeśli wybierasz się na wczasy w Meksyku, powinieneś zawczasu dowiedzieć się, jakie zachowania mogą przysporzyć ci przyjaciół, a które wrogów.

Choć większość ludzi nie przepada za krytyką, Meksykanie są na nią szczególnie wrażliwi. Jeśli o tym zapomnisz, możesz spotkać się z nieprzyjaznym, a nawet agresywnym zachowaniem. To samo dotyczy sytuacji, w której sprzeciwisz się turystom lub zignorujesz zadawane przez nich pytania.

Bardzo mile widziane będzie jednak, jeśli przygotujesz się do wyjazdu i poznasz przynajmniej kilka podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim. Meksyk jest jednym z krajów, w których funkcjonuje sjesta. Musisz przygotować się na to, że w godzinach od czternastej do szesnastej większość sklepów będzie nieczynna.

Panujące zasady mogą nieco różnić się w zależności od regionu, co oznacza, że w niektórych miejscach przerwa w funkcjonowaniu miejsc publicznych może być dłuższa.