euregio bodensee Czekaj...

Eksperyment Filadelfia

www.tynkiposadzkifranke.pl adwokat łódź prawo karne

Eksperyment Filadelfia to nazwa tajnego eksperymentu naukowego, który podobno prowadziła Amerykańska Marynarka Wojenna. Miał na celu udowodnienie istnienia jednobiegunowego pole magnetycznego oraz zbadania jego działania i wpływu na organizmy żywe oraz maszyny. Teorię jego istnienia miał opracować Albert Einstein. Podstawową cechą pola miało być odchylenie promieni słonecznych o parę stopni, co umożliwiłoby ukrycie nawet dużego przedmiotu, który znalazłby się w zasięgu jego działania.

Takie odkrycie mogłoby by krokiem milowym w działaniach wojennych. Armia, która opracowałaby system takiego kamuflowania miałaby znaczną przewagę w działaniach militarnych. Według relacji okręt poddany działaniu pola najpierw osnuła szara mgła, następnie okręt całkowicie zniknął z pola widzenia w rozbłysku oślepiającego światła. Niektórzy twierdzą nawet, że okręt się teleportował, czemu towarzyszyła śmierć znacznej części załogi.

Pozostałych dotknął obłęd lub inne choroby umysłowe. Władze kategorycznie zaprzeczyły przeprowadzaniu takowych eksperymentów. Mimo to opowieść o badaniu ma wielu zwolenników. Dzielą się swoimi przemyśleniami na forach paranaukowych oraz stronach poświęconych spiskom.