euregio bodensee Czekaj...

Dużo ruchu i relaksująca kąpiel – sposób na bóle menstruacyjne

Dyskomfort wywołany zbliżającą się miesiączką to nic przyjemnego. Wiele kobiet zmagających się z bólem menstruacyjnym od razu sięga po farmaceutyki. Warto jednak wiedzieć, że istnieją domowe sposoby, które również mogą przynieść ulgę. Przede wszystkim należy pamiętać, że brak ruchu nie pomoże nam przetrwać tych ciężkich dni przed wystąpieniem krwawienia.

Wręcz przeciwnie, ruch i gimnastyka są skutecznym sposobem na bóle menstruacyjne. Długie spacery, ćwiczenia, jazda na rowerze spowodują, że siła skurczy nie będzie tak duża. Ponadto od lat praktykowanym sposobem na bóle przedmiesiączkowe jest relaksująca kąpiel. Warto jednak pamiętać, że temperatura wody w wannie nie powinna być za wysoka.

Działa to rozkurczająco. Alternatywą dla relaksującej kąpieli mogą być ciepłe okłady na brzuch lub termofor umieszczony na tej części ciała. Tutaj również trzeba pamiętać, aby woda w termoforze nie była zbyt gorąca. Jeżeli domowe sposoby na bóle menstruacyjne nie przyniosą efektów, dopiero wtedy warto sięgnąć po farmaceutyki, które zmniejszą dolegliwości.