euregio bodensee Czekaj...

Dlaczego planujemy wakacje na ostatnią chwilę

www.cometohelp.pl https://ansebsail.pl/blog/czarter-jachtow-sposobem-na-bezpieczne-wakacje-w-czasie-pandemii/

Polacy słyną z tego, że bardzo często swój urlop czy wakacje planują na ostatnią chwilę. Przede wszystkim wiąże się to z nieprzewidywalnością pogody. Bo jak można wierzyć prognozom długoterminowym, które zmieniają się z dnia na dzień? Planowanie wakacji „na ostatnią chwilę” jest bardzo popularne, ale przede wszystkim w miarę bezpieczne. Z pewnością jest bardziej prawdopodobne, że będziemy mieć ładną pogodę jeśli zdecydujemy się na wyjazd trzy dni przed, niż gdy zaplanujemy urlop na pół roku wcześniej.

Jednak pogoda to nie jedyny czynnik, który wpływa na to, że Polacy organizują swój wypoczynek tak późną. Bez wątpienia wpływ na to ma także fakt, że z reguły nie mamy po prostu czasu na planowanie i snucie dalekosiężnych planów. Żyjemy szybko i w ciągłym stresie, a to nie pozwala nam na wybieganie w przyszłość. Żyjmy chwilą.

Może jednak czasem warto postawić wszystko na jedną kartę i zaplanować swój wypoczynek nieco wcześniej? Z pewnością taka decyzja przyniesie wiele nieoczekiwanych wrażeń.