euregio bodensee Czekaj...

Czy nastąpi przełom w leczeniu choroby Alzheimera?

Od wielu lat mnóstwo ludzi czeka na przełom w leczeniu choroby Alzheimera – jest to jedno z najbardziej wyczekiwanych zdarzeń w medycznym świecie, gdyż na tę dolegliwości cierpią miliony osób, a według prognoz w kolejnych latach ta liczba ma wzrosnąć nawet kilkukrotnie. Nic więc dziwnego, że każda taka informacja o ewentualnym przełomie stanowi duże źródło nadziei i nie inaczej działo się w ostatnich latach, kiedy badacze ogłaszali coraz to lepsze informacje.

Powstał na przykład lek, który najprawdopodobniej będzie mógł bardzo mocno spowolnić jeden z najcięższych objawów tej choroby, jakim z pewnością jest spadek zdolności poznawczych połączony ze stopniową utratą pamięci. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że na ten moment choroba Alzheimera jest nieuleczalna, ale choćby sama możliwość jej spowolnienia na pewno byłaby doskonałą informacją dla wszystkich dotkniętych tym schorzeniem.

Na razie musimy więc uzbroić się w cierpliwość, jednak wszystko wskazuje na to, że postępująca technologia pozwoli w końcu dokonać przełomu.