euregio bodensee Czekaj...

Chroń twarz i oczy

hale przemysłowe kurtyna przeciwpożarowa https://hidroma.pl/produkty/pompy-hydrauliczne/lopatkowe-o-zmiennej-wydajnosci/

Przy kontakcie z obszarem roboczym huty, na szwank są narażone praktycznie wszystkie partie ciała, ale niektóre z nich są wyjątkowo delikatne. Mowa o twarzy, która jest naszą wizytówką i o którą każdy z nas chce jak najlepiej zadbać. Służą do tego specjalne maski. Zabezpieczają one skórę twarzy przed gorącymi odpryskami i poparzeniami, wynikającymi z nagłego podmuchu żaru, o co w hutach nie trudno.

Niektóre z nich są wyposażone w specjalne filtry schładzające i nawilżające powietrze, co jest ważne, biorąc pod uwagę wysoką temperaturę otoczenia i niską wilgotność. Dłuższe przebywanie w takich warunkach, może mieć negatywny wpływ na kondycję płuc, więc zapewnienie im odpowiedniej wentylacji jest naprawdę ważne. Poza tym, maska może także chronić przed wdychaniem oparów chemicznych, które uwalniają się w toku spalania niektórych metali, a które podgrzane bywają niebezpieczne dla zdrowia pracowników. Godne uwagi są również okulary ochronne, które nakładamy na bardzo wrażliwe przecież oczy – ich uszkodzenia przez żar, mogą być nieodwracalne i skutkować kalectwem.